STRONA GŁÓWNA | ZOSTAŃ KLUBOWICZEM | SKLEP | KONTAKT | REDAKCJA

                   


 

DLA URODY 

 

Naturalne sposoby "babci", ajurwedy, medycyny chinskiej;   kosmetyki "eko"

Oddychając, jedząc i pijąc wprowadzamy do organizmu rózne substancje. Istotną rolę pełni w tym również nasza skóra. Poza tym że nas okrywa i ochrania jest ważnym organem pełniacym dwie ważne funkcje:  wchłanianie (pory skórne) i wydalanie (toksyny z potem).

Dlatego tak ważne jest jakich kosmetyków używamy przez całe życie. Szampony, balsamy, kremy, toniki, itp. poza funkcją upiększającą są po prostu substancjami chemicznymi, które poprzez kontakt ze skórą dostają się do organizmu. 

  kilka sposobów na zatrzymanie czasu, lepsze samopoczucie

                                i chwilę dla siebie...

     Maseczki na odżywienie i wzmocnienie włosów:

  składniki: żółtko, oliwa z oliwek, olej sezamowy lub nafta kosmetyczna, sok z cytryny.                Nakładamy mieszankę na mokre włosy, lekko masujemy włosy i skórę głowy. Zakładamy torebkę foliową  i otulamy wszystko ciepłym ręcznikiem(dla wzmocnienia efektu, ale nie koniecznie). Trzymamy maseczkę na włosach 0,5 godziny lub dłużej. Potem dokładnie myjemy włosy i najlepiej nie suszymy suszarką tylko pozostawiamy do naturalnego wyschnięcia(ale nie koniecznie). Włosy stają się lśniące i dobrze odżywione. 

 Kupujemy gotowy olej tzw. Amla i postępujemy jak wyżej(olej Amla świetnie regeneruje, wzmacnia i likwiduje siwiznę)

Naturalny peeling  do ciała: z kawy

składniki: kawa naturalna lub zbożowa, której nie wyrzucamy z parzenia i oliwa z oliwek.                                                              Łączymy oba składniki, rozprowadzamy po wilgotnym ciele(omijamy twarz!), lekko masujemy i spłukujemy. Ciało po takim peelingu jest delikatne, gładkie i nawilżone. Najlepiej ten peeling robić na świeżym powietrzu i spłukać wodą, bo może zatykać odpływ wody pod prysznicem.

Balsamujemy całe ciało: olej kokosowy i sezamowy

Aby uzyskać najlepsze wyniki nawilżenia ciała, należy najpierw na sucho wykonać masaż ciała naturalną gąbką lub rękawicą aż do jego zaczerwienienia(aby rozszerzyć naczynia krwionośne) a potem wmasować olej i spłukać chłodna wodą(aby zamknąć naczynia krwionośne).

Peeling do twarzy z płatków owsianych:

składniki: płatki owsiane, mleko roślinne(np. owsiane, ryżowe lub inne).                                                                                             Płatki zalewamy niewielką ilością gorącego mleka. Pozostawiamy pod przykryciem do spęcznienia i do ostygnięcia. Jeszcze ciepłe nakładamy na twarz i lekko masujemy omijając okolice oczu. Potem zmywamy wszystko letnią wodą.

Maseczki na twarz: z płatków owsianych i mleka (ewentualnie żółtka):

składniki: płatki owsiane(najlepiej błyskawiczne), mleko roślinne(np. owsiane, ryżowe lub inne), ewentualnie żółtko jajka.                     Płatki owsiane błyskawiczne lekko mielimy w młynku do kawy i zalewamy  niewielką ilością gorącego mleka(ewentualnie mieszamy z żółtkiem jajka). Pozostawiamy pod przykryciem do spęcznienia i do ostygnięcia. Jeszcze ciepłe nakładamy na twarz i czekamy aż ostygnie i lekko stwardnieje(ok.15-20minut). Potem zmywamy wszystko letnią wodą. Skóra po maseczce jest delikatna i odżywiona.

 Maseczki sezonowe: z rozgniecionych świeżych, letnich, sezonowych owoców np. z samych truskawek, malin, miękkiego, dojrzałego avokado,  itp. Oleje do twarzy stosowane zamiast kremów: olej kokosowy, arganowy lub sezamowy

Kąpiele do rąk:

 Kisiel z maki ziemniaczanej - gotujemy 250ml wody w garnku a 2 łyżki mąki ziemniaczanej rozpuszczamy w szklance zimnej wody i wlewamy na gotującą się wodę. Ciągle mieszając doprowadzamy do wrzenia i chwilę gotujemy aż powstanie kisiel. Czekamy aż lekko ostygnie i moczymy ręce.

 Kisiel z siemienia lnianego - nasiona lnu zalewamy gorąca wodą, mieszamy, czekamy aż ostygną i zrobi się kisiel. W ciepłej kąpieli moczymy ręce.

 Po takich kąpielach raczki są jak u niemowlaka!!!

Kąpiele całego ciała: Oczyszczając - relaksacyjne - w wywarach ziołowych(np. z pokrzywy, z pędów sosny, itp. - ale one są pracochłonne). Możemy  je zastąpić super solanką  

Staramy się używać kosmetyków "eko": 

  • nie zawierają żadnych substancji SLS i SLES, syntetycznych silikonów, produktów naftowych oraz syntetycznych barwników;
  • wyprodukowane zostały z surowców bezpiecznych dla zdrowia, bez udziału konserwantów i drażniących substancji zapachowych;
  • wyprodukowane zostały metodą przyjazną dla środowiska, przy użyciu surowców pochodzących z naturalnych, odnawialnych źródeł;
  • nie zawierają substancji powodujących eutrofizację wód i remobilizację metali ciężkich;
  • nie zawierają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego (z wyjątkiem wosku pszczelego);
  • nie były testowane na zwierzętach;
  • wyprodukowane zostały z surowców łatwo biodegradowalnych;
  • są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

                                                                                                                               zobacz http://info.probiotics.pl/

 

  


Uwaga! Treści serwisu Zdrowi.org mają charakter informacyjny i stosowanie ich odbywa się wyłącznie na odpowiedzialność Użytkownika serwisu.
Informacje te nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu.
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia - skonsultuj się z lekarzem.