STRONA GŁÓWNA | ZOSTAŃ KLUBOWICZEM | SKLEP | KONTAKT | REDAKCJA

                   


Miso

Miso – tradycyjna gęsta pasta japońska, produkowana ze sfermentowanej soi, produkt silnie zasadowy (alkalizujący)

Miso charakteryzuje się wysoką  zawartością białka, aminokwasów, witaminy B12 i substancji mineralnych. Jako kiszonka (produkt fermentowany) zawiera kultury bakterii przyjaznych człowiekowi, podnosi odporność organizmu.  

Miso jest przeważnie słona, lecz smak i aromat zależą od wielu czynników i składników użytych w czasie procesu fermentacji. Istnieje szeroka gama odmian miso – słone, słodkawe, ziemiste, owocowe i pikantne.

Właściwości pasty miso wg medycyny chińskiej: smak słony,ochładzająca.

Najlepiej szukać w opakowaniu szklanym, miso może bowiem absorbować toksyny z tworzywa sztucznego. Jeżeli kupujemy w woreczku - foliowym przekładamy w domu do szklanego słoika i trzymamy w lodówce. 

 Najczęściej miso używamy do zup, sosów, duszonych warzyw, potrawek. Znakomita zamiast kupnej magi, itp. "polepszaczy".

UWAGA! Miso nie gotujemy, dodajemy rozpuszczone w letniej wodzie do potrawy bezpośrednio przed jedzeniem. Musimy pamiętać, że soja w większości krajów jest juz modyfikowana i otym czy bedziemy jej uzywać w kuchni zależy od nas. My staramy sie szukać wlaściwości, które posiada miso w innych produktach/kiszonej kapuście i kiszonych ogórkach/.   


 Uwaga! Treści serwisu Zdrowi.org mają charakter informacyjny i stosowanie ich odbywa się wyłącznie na odpowiedzialność Użytkownika serwisu.
Informacje te nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu.
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia - skonsultuj się z lekarzem.