STRONA GŁÓWNA | ZOSTAŃ KLUBOWICZEM | SKLEP | KONTAKT | REDAKCJA

                   


Oczyszczanie nerek

 Niektóre zewnętrzne objawy zanieczyszczonych nerek:

1. Pojawienie się worków pod oczami.

2. Białe kropki na paznokciach.

3. Wilgotne dłonie.

 

Niektóre przyczyny nieprawidłowej pracy nerek:

• nagromadzenie śluzu, z którego powstają kamienie;

• rozszerzenie nerek od nadmiaru spożywanych płynów;

• zwężenie nerek od nadmiaru spożywania soli, mięsa, ryb, pieczywa, słodyczy, pro­duktów mącznych i rafinowanych.

 

Jeśli pod oczami pojawiają się worki, to świadczy o nadmiarze płynów i złogów tłusz­czu w nerkach. Jeśli przy dotyku worek jest miękki, to świadczy o dużych ilościach spożywa­nych płynów. Jeśli worek jest twardy, jest to spowodowane nadmiarem spożywania żółtego sera, tłustych produktów mlecznych, tłustego mięsa, słodyczy i tłuszczu zwierzęcego. Jeśli powieki są zaczerwienione, jest to oznaką tworzenia się kamieni.

Przy prawidłowej pracy nerek, człowiek powinien oddawać mocz 3-4 razy dziennie. Natomiast jeśli mocz oddajemy częściej, to należy zmniejszyć ilość spożywanych płynów. Kolor moczu powinien mieć barwę jasnego piwa. Jeśli kolor moczu jest bardzo jasny, to nale­ży spożywać więcej soli, jeśli ciemny, to spożycie soli należy zmniejszyć.

Jeśli wokół oczu pojawiają się ciemnobrązowe koła, świadczy to o spożywaniu dużych ilości soli i produktów zawierających sole. W takich przypadkach należy przejść na dietę bez soli. Zamiast soli używać różnego rodzaju przypraw (suszony czosnek, pietruszka itp.)

 

Oczyszczanie nerek


Uwaga! Treści serwisu Zdrowi.org mają charakter informacyjny i stosowanie ich odbywa się wyłącznie na odpowiedzialność Użytkownika serwisu.
Informacje te nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu.
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia - skonsultuj się z lekarzem.