STRONA GŁÓWNA | ZOSTAŃ KLUBOWICZEM | SKLEP | KONTAKT | REDAKCJA

                   


Pieczarki z Quinoa (komosą ryżową)

Składniki:

30dkg pieczarek(z)

25dkg komosy ryżowej(z)

1-2  łyżki kolendry w ziarenkach(m)

1-2 łyżki oregano suszone(m)

½ łyżki tymianku suszonego(m)

½ łyżki zmielonego kminku(m)

½-3/4 szklanki mleka kokosowego(z)

1łyżka glonów arame/wcześniej namoczonych w ½ szklanki zimnej wody/(w)

 Przygotowujemy pieczarki:

Na patelnię gorącą(0) wkładamy 1 łyżkę masła klarowanego(z) i 1 łyżkę oliwy z oliwek(z), potem poszatkowane pieczarki(z) – lekko podsmażamy ok. 2 minut ciągle mieszając, następnie wrzucamy ziarenka kolendry(m), mieszamy, potem oregano(m) i znowu mieszamy. Po dokładnym wymieszaniu pieczarek z ziołami, dodajemy odsączone glony arame(w), dalej podsmażamy, a po2 minutach dodajemy parę kropel soku z cytryny(d), a w następującej kolejności 1-2 łyżki gorącej wody(o). Na koniec wlewamy gęste mleko kokosowe(z) i dusimy ok.3-5 minut ciągle energicznie mieszając.

Gotujemy kaszę quinoa:

Po namoczeniu kaszy np. w wodzie z żurkiem, opłukaną gwinoę (z)wrzucamy na wrzącą wodę(o),dodajemy szczyptę suszonego imbiru i gotujemy bez przykrycia aż do momentu pękania ziaren kaszy. Gdy jest już dobrze ugotowana dodajemy troszkę soli(w,) przykrywamy i po 3 minutach przelewamy przez sitko.

Ostateczne danie:

Przekładamy kaszę na patelnię z pieczarkami, mieszamy i wykładamy na talerz, który pięknie dekorujemy różnymi rodzajami sałat , kiełkami, pomidorami koktajlowymi i itp.- tym co podpowie nam intuicja.   
Uwaga! Treści serwisu Zdrowi.org mają charakter informacyjny i stosowanie ich odbywa się wyłącznie na odpowiedzialność Użytkownika serwisu.
Informacje te nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu.
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia - skonsultuj się z lekarzem.