STRONA GŁÓWNA | ZOSTAŃ KLUBOWICZEM | SKLEP | KONTAKT | REDAKCJA

                   


Stearynian magnezu

 czyli dlaczego suplementy w postaci płynnej są lepsze od powlekanych pastylek

Kwas stearynowy plus jon magnezu daje stearynian magnezu w którym nie ma magnezu. Za to są skutki uboczne, które odnoszą toksyczne i niepożądane efekty. Możesz brać witaminy i minerały i jest szansa ze nie zostaną wchłonięte z uwagi na zdolność stearynianu magnezu tworzenia w jelitach powłoki pokrywającej jelita. Do tego immunologiczne komórki tzw. T cells, są tłumione działaniem stearynianu magnezu, a są one przecież jednymi z ważniejszych w systemie obronnym.  Jest to jeden z wielu powodów dlaczego suplementy w postaci płynnej są o wiele bardziej przyjazne.  Sam stearynian magnezu jest używany w produkcji ze względu na jego właściwości smarujące przy produkcji tabletek. Daje tym samym wyższe i szybsze efekty produkcyjne. Innym jego zadaniem jest wyeliminowanie zjawiska sklejania sie tabletek w trakcie produkcji. Swoją konsystencją przypomina kredę. .Jednym słowem dla kupujących i niewtajemniczonych,  stearynian magnezu może wywołać  wrażenie, że jest źródłem dodatkowego magnezu co jest oczywiście nieprawdą.   

C36H70MgO4   organiczny związek chemiczny, sól magnezowa kwasu stearynowego. Białe, nierozpuszczalne w wodzie ciało stałe stosowane w zasypkach dla dzieci oraz jako środek poślizgowy w tabletkach. Rozkłada się pod wpływem rozcieńczonych kwasów. Przy nadmiernym stężeniu pyłów stearynianu magnezu w atmosferze pojawia się skrócenie oddechu z kaszlem. Pyły stearynianu magnezu są wchłaniane przez płuca stosunkowo szybko, powodując objawy podobne jak wskutek spożycia. Przy spożyciu większej ilości występują objawy podrażnienia błon śluzowych przewodu pokarmowego, nudności, wymioty. 


Uwaga! Treści serwisu Zdrowi.org mają charakter informacyjny i stosowanie ich odbywa się wyłącznie na odpowiedzialność Użytkownika serwisu.
Informacje te nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu.
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia - skonsultuj się z lekarzem.